Mazowiecki Gravel

KOMUNIKAT STARTOWY MAZOWIECKI GRAVEL 2021

 WSTĘP

Mazowiecki Gravel 2021 to pierwsza edycja rowerowego ultramaratonu, którego trasa biegnie dookoła Mazowsza. Jako organizatorzy tego rajdu sami jesteśmy zapalonymi rowerzystami i czerpiemy ogromną frajdę z wypraw. Jako mazowszanie zdołaliśmy odkryć wiele ciekawych miejsc, o których istnieniu wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy. Jako sportowcy amatorzy lubimy rzucać sobie wyzwanie i podejmować je.

Tym wszystkim chcemy się z Wami podzielić. Dla startujących osób przygotowaliśmy zestaw najważniejszych informacji. Prosimy, zapoznajcie się z nimi. Ich znajomość pomoże Wam bezpiecznie pokonać trasę.

 

Zasady sanitarne

Przypominamy o obowiązku zachowania dystansu społecznego, noszeniu maseczek w pomieszczeniach zamkniętych (biuro zawodów, bar na kempingu), dezynfekcji rąk.

W przypadku objawów chorobowych, prosimy o powiadomienie o tym organizatora i nie pojawianie się w biurze zawodów. W ten sposób zadbamy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Biuro zawodów i meta znajdują się w Warce na Kempingu nad Pilicą, ul. Nowy Zjazd 6, tel. 503 190 003. www.kemping-nad-pilica.pl

Biuro zawodów będzie czynne:

– w czwartek 10 czerwca w godzinach 16:00-23:00

Start odbędzie się z Rynku w Warce. Biuro zawodów w dniu startu znajdować się będzie na Rynku i będzie czynne od godziny 5:30. Po odjeździe ostatniego zawodnika biuro zawodów zostanie przeniesione się na Kemping nad Pilicą.

Parkowanie samochodów

Dla osób chcących zaparkować swoje samochody na terenie Kempingu będzie taka możliwość za opłatą.

Wydawanie pakietów startowych

Pakiety startowe będzie można odebrać w

– poniedziałek 7 czerwca w sklepie Decathlon-Wilanów, ul. Przyczółkowa 219, Warszawa w godzinach 15:00-20:00

– czwartek 10 czerwca w biurze zawodów na Kempingu nad Pilicą w Warce w godzinach 15-19:30

Przed wydaniem pakietu startowego zawodnik jest zobowiązany do osobistego podpisania oświadczenia, zgody na przetwarzanie danych osobowych i zgody na wykorzystanie wizerunku.

Wydawanie lokalizatorów (trackerów)

Lokalizatory będą wydawane w dniu startu, 11 czerwca na Rynku w Warce od godziny 5:30. Prosimy o ich odbiór nie później niż 15 minut przed startem. Nie ma możliwości odbioru lokalizatora dzień przed startem!

Spotkanie integracyjne w czwartek 10 czerwca na Kempingu nad Pilicą

W czwartek zapraszamy wszystkich zawodników i osoby towarzyszące na spotkanie integracyjne z Krystianem Jakubkiem, Czarkiem Urzyczynem i Wojtkiem Palczewskim, które poprowadzi Łukasz Marks (youtube: Wywiady na Rowerze). Nasi goście opowiedzą w luźnej atmosferze o swoich doświadczeniach i przygodach na ultramaratonach rowerowych i egzotycznych ekspedycjach. Start imprezy jest o 19:30 i zakończy się około 22:00. Od godziny 18:00 dla startujących zawodników będzie wydawany posiłek przedstartowy.

Trasa i nawigacja

Trasa Mazowieckiego Gravela w większości przebiega przez drogi utwardzone, gruntowe, szutrowe, leśne, polne oraz drogi asfaltowe.

Finalna trasa jest dostępna na stronie: www.mazowieckigravel.pl/trasy.

Gorąco zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z trasą i zaplanowania przejazdu po niej, z uwzględnieniem sklepów, stacji paliw i punktów noclegowych.

Jako uczestnik wykonujący samodzielny przejazd trasą w regule samowystarczalności, powinieneś posiadać i znać swoje urządzenie do nawigacji. Dlatego załaduj trasę z wyprzedzeniem i naucz się, jak korzystać ze wszystkich opcji w swoim urządzeniu. Uwaga Jeżeli ślad odbiega od faktycznego przebiegu ścieżki o kilka metrów – to normalne. Nie nurkuj w krzakach, by pojechać pięć metrów obok. Jeśli jednak trasa przebiega kilkanaście, kilkadziesiąt metrów dalej, prawdopodobnie przegapiłeś skręt.

 

Miejsca wymagające szczególnej uwagi:

km

opis

33

przecięcie drogi 728

80

droga 719

86 i 87

tory kolejowe

117,5

przecięcie drogi 92

151

przecięcie drogi 62

158

przecięcie drogi 62

160

przecięcie drogi 62

187,5

przecięcie drogi 7

195

przecięcie drogi 50

235

droga 617

263

droga 57

297

droga 61

298

droga 60

314

tory kolejowe

338

przecięcie drogi 50

345

droga 50

355

tory kolejowe

378

droga 62

393

droga 697

419

droga 2

425

tory kolejowe

469

tory kolejowe

473,5

tory kolejowe

489,5

przecięcie drogi 801

494

schody na drogę 50

495

niebezpieczny odcinek za mostem razem z autami na drodze 50

500

stromy zjazd za zamkiem w Czersku

507,5

droga 79

512

przecięcie drogi 79

527,5

przecięcie drogi 730

Zwracamy szczególna uwagę na 494 km trasy, gdzie trzeba wnieść rower po schodach na most przy Górze Kalwarii oraz 495 km gdzie znajduje się niebezpieczny odcinek za mostem, brak jest pobocza i jedzie się razem z samochodami (również TIRami).

 

Pomiar czasu i śledzenie online

Pomiar czasu wykonywany jest przez firmę BB Tracker, która wypożycza każdemu zawodnikowi lokalizator. Urządzenie to wysyła sygnał o lokalizacji uczestnika co 20 sekund, dzięki czemu każda zainteresowana osoba będzie mogła śledzić na żywo uczestników Mazowiecki Gravel 2021 na stronie http://mazowieckigravel.1008.pl

Urządzenie posiada akumulator przewidziany do pracy w ciągu 2-3 dni. Na stronie do śledzenia online widać będzie stan naładowania akumulatora danego uczestnika. Sprawdzaj poziom naładowania co najmniej raz dziennie. Jeśli zauważysz, że spada on poniżej 30%, podłącz urządzenie do źródła prądu za pomocą własnego kabelka micro USB (nie dołączony do zestawu). Urządzenie najlepiej działa, kiedy jest umieszczone w torbie lub sakwie przy rowerze. Wtedy, jeśli zatrzymasz rower podczas postoju, urządzenie przejdzie po pewnym czasie w stan oczekiwania. Jeśli będziesz mieć je przy sobie, w kieszeni, będzie wysyłać sygnał za każdym razem, kiedy będziesz się przemieszczać. To niepotrzebnie może obniżyć stan naładowania akumulatora. Ponieważ do nawigowania niezbędne jest posiadanie własnego urządzenia nawigującego. Zachęcamy do zapisywania śladu przejazdu na wypadek awarii lokalizatora lub wyczerpania się jego akumulatora. Pomoże to w ewentualnym rozstrzygnięciu wątpliwości dotyczących trasy przejazdu. W razie problemów technicznych z lokalizatorem, prosimy o kontakt bezpośrednio z osobą zarządzającą pomiarem p. Weronika, tel. 505 801 791

 

Limit czasu

Na pokonanie trasy Mazowieckiego Gravela zawodnicy mają 64 godziny. Czas liczony jest od godziny i minuty ich zaplanowanego startu. Spóźnienie się zawodnika na start nie zmienia biegu czasu dla niego.

Wycofanie się z zawodów lub nieukończenie w limicie czasu

Każdy uczestnik, który wycofa się z uczestnictwa w przejeździe trasy Mazowiecki Gravel, zobowiązany jest do powiadomienia organizatora o tym fakcie. Numer telefonu organizatora to +48 723 266 164

 W przypadku wycofania się lub nieukończenia przejazdu w przewidzianym limicie czasu, uczestnik zobowiązany jest odesłać bezpiecznie zapakowany lokalizator na swój koszt, w terminie 5 dni, pod adres: BB Tracker Świękitki 1a 11-135 Lubomino (woj. warmińsko-mazurskie)

 

Zasady samowystarczalności, fair play i nie pozostawiania śladów swojej obecności

Samowystarczalność

Mazowiecki Gravel 2021 to samodzielny przejazd po wyznaczonej trasie, na zasadzie samodzielności. Oznacza to, że po przekroczeniu linii startu, aż do przekroczenia linii mety, możesz polegać na sobie, korzystać z pomocy innych uczestników Mazowiecki Gravel 2021 lub wykorzystać infrastrukturę (np. punkty kibica, hotele, agroturystykę, serwis rowerowy, sklepy) dostępne dla wszystkich uczestników imprezy na tych samych zasadach. Dla wyjaśnienia: jeśli rezerwowałeś nocleg na trasie jeszcze przed startem, nie spełnia to zasad samowystarczalności. Oczywiście nie będziemy dzwonić po hotelach z pytaniem kiedy rezerwowano noclegi. Jednak, jeśli inny uczestnik przekazałby organizatorom taką informację, będziemy musieli ją rozpatrzeć. Zachęcamy do traktowania zasady samowystarczalności jako sposobności na sprawdzenie własnych granic, zachowań, stopnia przygotowania do rowerowej wędrówki po bezdrożach. W przeciwnym razie oszukujesz po pierwsze samego siebie.

Fair-play

Uczestnicy nie tylko mogą pomagać sobie nawzajem podczas trwania zawodów, ale wręcz zachęcamy do stosowania zasady fair-play i wzajemnej pomocy. Aby docenić taką postawę w trasie i promować ją w życiu, przygotowaliśmy razem z Decathlon Wilanów nagrodę w tej kategorii . Zachęcamy do zgłaszania kandydatów z wyjaśnienie na adres: info@mazowieckigravel.pl lub SMS na numer telefonu +48 723 266 164. Wystarczy podać numer lub imię i nazwisko osoby oraz wyjaśnić, dlaczego go zgłaszasz.

Piesi

Pamiętaj też, że na szlaku są inni, w tym piesi. To oni mają pierwszeństwo.

„Leave no trace”

To temat szczególnie dla nas ważny. Oto zasady nie pozostawiania śladów swojej obecności w skrócie:

– nie schodź ze szlaku (np. w pobliży wydm) i biwakuj w udostępnionych do tego celu miejscach,

– zabierz swoje śmieci (szczególnie nie wyrzucaj opakowań po żelach, batonach, jakichkolwiek innych) lub jeśli coś Ci upadnie, wróć po to i zabierz ze sobą,

– pozostaw otoczenie w takim stanie, w jakim je zastałeś (zastałaś),

– uważaj, jak postępujesz z ogniem,

– zachowaj dystans od dzikich zwierząt,

– nie niszcz przyrody.

 

Punkty Kibica

Na trasie znajdują się dwa punkty kibica: w Czerwińsku nad Wisła i w Ciechanowie.

W Czerwińsku nad Wisłą – 159 km będzie na Was czekała woda, banany, kawa, herbata oraz …. truskawki. Punkt będzie czynny w piątek od 11:00 do 22:00

W Ciechanowie – 233 km – stoisko MROT na Rynku z posiłkiem regeneracyjnym. Dodatkowo w obiektach MOSiRu (ul. 17 Stycznia 60B, 1,3 km od Rynku) zostanie udostępnione miejsce w hali sportowej na nocowanie (trzeba mieć swój ekwipunek: śpiwór, mata) a w pobliskim parku – na rozbicie namiotu lub hamaku. Dostępne będą sanitariaty. Uprzejmie prosimy o pozostawienie użytkowanych pomieszczeń w stanie nie gorszym niż je zastaliście. Jest to miejsce udostępnione dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Ciechanów i tylko od nas zależy czy w kolejnych latach będziemy mogli ponownie z niego skorzystać.

Punkt na Rynku będzie czynny w piątek od 15:00 przez całą noc do godziny 10:00 w sobotę.

 

Nagrody

Na mecie na finisherów czekać będą: pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny, piwo BroWarka, upominki ufundowane przez Gminę Warka i powiat grójecki, lokalnych sponsorów.

Dodatkowo dla zawodników, którzy pokonają ultramaraton w najkrótszym czasie przewidzieliśmy nagrody. Chcemy także wyróżnić uczestników i kibiców, którzy zabłysną w określonych przez nas dziedzinach:

KATEGORIA

NAGRODY

1-sze miejsce kobieta

Słuchawki AfteShokz Aeropex + dwutygodniowy zapas kanapek Wasa

1-sze miejsce mężczyzna

Słuchawki AfteShokz Aeropex + dwutygodniowy zapas kanapek Wasa

2-gie miejsce kobieta

Tablet Navitel T700 3g pro + gadżet od AfterShokz

2-gie miejsce mężczyzna

Nawigacja Navitel e500 + gadżet od AfterShokz

3-cie miejsce kobieta

Voucher do sklepu ULTRA adventure o wartości 500pln + gadżet od AfterShokz

3-cie miejsce mężczyzna

Voucher do sklepu ULTRA adventure o wartości 500pln + gadżet od AfterShokz

4-te miejsce kobieta

Słuchawki AfteShokz OpenMove + tygodniowy zapas kanapek od Wasa

4-te miejsce mężczyzna

Słuchawki AfteShokz OpenMove + tygodniowy zapas kanapek od Wasa

Wytrwałość – ostatni na mecie

2-tygodniowy zapas kanapek

Wytrwałość – przedostatni na mecie

2-tygodniowy zapas kanapek

Najlepszy film 1-minutowy

Wideorejestrator R650NV ufundowany przez Navitel

Najlesza zdjęcie z trasy – konkurs

Voucher do sklepu ULTRA adventure o wartości 500pln

Fair play

Namiot Trek 900 ultralight ufundowany przez DECATHLON Wilanów

Bezpieczeństwo – najlepiej oznakowana osoba na starcie

Bon do Decathlonu o wartości 500pln ufundowany przez Nationale Nederlanden

Najbardziej aktywni kibice

4 biletów wstępu do wyjątkowego Parku Wodnego Suntago

Wybrany młody kibic

4 wejściówek do zaczarowanej Farmy Iluzji

Lajki posta + start (przyznana)

Voucher do sklepu ULTRA adventure o wartości 500pln

Szczegółowe zasady przyznania nagród podamy przed najpóźniej dzień przed startem.

Media społecznościowe

Strona internetowa: www.mazowieckigravel.pl

FB: fb.com/mazowieckigravel

Instagram: www.instagram.com/mazowieckigravel

YouTube: Mazowiecki Gravel

Oficjalny hashtag Mazowiecki Gravel to #mazowieckigravel

Zachęcamy do tagowania Waszych relacji i zdjęć oraz oznaczania naszego konta na instagramie @mazowieckigravel, co pozwoli nam podawać dalej Wasze materiały.

Regulamin

Regulamin ultramaratonu rowerowego Mazowiecki Gravel znajduje się na stronie:

www.mazowieckigravel.pl/regulamin

Życzymy wszystkim udanego startu i bezpiecznego dojechania na metę!

Organizatorzy Mazowiecki Gravel 2021