Mazowiecki Gravel

O nas

Jesteśmy grupą rowerowych pasjonatów. Chociaż każdy z nas swoją przygodę rozpoczynał inaczej – na MTB, szosie, z namiotem, z sakwami lub w modelu bike packingu, na wygodnych ścieżkach rowerowych lub ekstremalnych single trackach – dziś wszystkich połączyła chęć sprawdzenia się w ultramaratonie bez wsparcia. Zapraszamy również Ciebie!

Kto za tym stoi?

Bartek Swacha – na rowerze jeździ od zawsze. Zaczynał na ścieżkach w okolicach Janowa Lubelskiego, skąd pochodzi. Później przeniósł się do Warszawy i przemierzył z sakwami wiele wymagających tras, zwłaszcza na wschodnim pograniczu Polski, nocując w namiocie lub pod gołym niebem. Kilka lat temu przesiadł się na gravela i znacznie przyspieszył. Ukończył słynne ultramaratony rowerowe Wisła 1200 oraz GreatLakesGravel.

Do rowerowej pasji zachęca również czwórkę swoich dzieci.

Kiedy nie jeździ na rowerze, pracuje w branży finansowej 😉

Marcin Twaróg – Warszawiak z urodzenia i przekonania. Przez wiele lat rower był dla niego formą rekreacji. Jeździł z całą rodziną po trasach w okolicach Warszawy, zabierał też rowery na wakacje. Kilka lat temu odkrył bieganie – ukończył już 5 maratonów. Ostatnio wkręcił się w jazdę gravelem, pokonał trasę GreatLakesGravel i wie, że to dopiero początek przygody. Uważa, że na Mazowszu jest wiele fantastycznych tras rowerowych, i takich na 50 km i takich na 150 km, pozwalających na trening i sprawdzenie własnych możliwości, również osobom, które mają wiele domowych i zawodowych obowiązków.

Tata 3 dzieci, współwłaściciel agencji reklamowej.

Bartek Kubicki – „na poważnie” na rowerze zaczął jeździć w podstawówce jak otrzymał kolarzówkę i rozpoczął swoje samotne, 20-kilometrowe wyprawy do babci i dziadka. Na studiach wyruszył rowerem
z Nowego Tomyśla (Wielkopolska), skąd pochodzi, przez Toruń, Augustów i Suwałki do Gdańska. Trafił rowerem na Białoruś i Litwę a w 2020 roku ukończył Wisłę1200. Uwielbia chodzenie i bieganie po górach (mieszkał wiele lat na Słowacji i w Austrii), kajaki, nurkowanie i podróże. Swoje  pasje przekazuje synowi i córce. Na co dzień zajmuje się rynkami kapitałowymi a w Mazowieckim Gravel’u jest współodpowiedzialny za techniczny przebieg trasy.

Janek Walczak – w życiu próbował wielu sportów, ale rower jest z nim od zawsze, nieważne czy to jazda po mieście, treningi szosowe czy ostatnimi czasy gravel. W zeszłym roku ukończył swój pierwszy ultramaraton, a jego marzeniem jest podróż rowerem przez Kazachstan. Najmłodszy uczestnik Mazowieckiego Gravel’a.
 
Na co dzień, student warszawskiej SGH.
 
 
 
IMG_0035